Konyakart Hakkında Genel Bilgiler

 1. Kişiselleştirilmiş Konyakart’a ait işlemler, kişinin kendisi veya birinci derece yakını tarafından takip edilir. Diğer şahıslara işlem yapılmaz.
 2. Kişiselleştirilmiş Konyakart işlemleri için istenilen belgelere ‘Konyakart Almak İçin Gerekenler’ bölümünden ulaşabilirsiniz.
 3. İşlemlerde; T.C. Kimlik numarası, tarih, mühür ve imza bulunmayan belgeler ile silinti ve kazıntı olan evraklar kabul edilmez.
 4. Gerçeğe aykırı belge veren ya da beyanda bulunan kişiler hakkında yasal işlem yapılır.
 5. Kişiye özel tanzim edilen Konyakart başkası tarafından kullanılamaz. Tespiti halinde, Belediye Meclisi tarafından belirlenen cezai müeyyideler uygulanır.
 6. Kişiselleştirilmiş Konyakart’ın maddi menfaat karşılığı başkasına devredildiği veya kullandırıldığının tespiti halinde, uygulayıcılar tarafından Konyakart’a el konulur ve yenisi düzenlenmez.
 7. Yeni kişisel Konyakart talep edilmesi durumunda, eski kişisel kart iade edilmelidir.
 8. Kaybolan Konyakart için kayıp müracaatı yapılarak kullanıma kapattırılması gerekir. Aksi halde kart bakiyesinin azalmasından veya başkası tarafından kullanıldığının tespiti halinde cezai müeyyide uygulanmasından kart sahibi sorumludur.
 9. Arıza ve kayıp nedeniyle bakiye iadesi yeni karta e-Dolum kanalıyla aktarılır. Sağlam Konyakart’tan aktarım yapılmaz.
 10. Tam Konyakart’a ait arıza ve kayıp işlemlerinde, dolumu sırasında bayi tarafından verilen ‘Dolum Fişi’ istenmektedir.
 11. İndirimli Konyakart kullanım hakkı bitenin kartı tam karta çevrilir.
 12. Buluntu nedeniyle idaremize intikal eden ya da online başvuru yapılmasına rağmen, 3 ay içerisinde teslim alınmayan Konyakart mevzuat hükümlerine göre tasfiye edilir.
 13. Online Konyakart başvurunuzda, girmiş olduğunuz bilgilere göre Konyakart’ınız hazırlanacaktır. Bilgilerinizde yanlışlık tespit edilmesi ya da gerekli evrakların teslim edilmemesi durumunda Konyakart tarafınıza teslim edilmeyecektir. Bu kapsamda tahsil edilen ücretler iade edilmez. Belediye bütçesine irat kaydedilir.
 14. YÖKSİS sistemine kayıtlı olan üniversite öğrencileri indirimli Konyakart başvurusu yapabilir, bu kartlarla belediyemize ait otobüs ve tramvaylardan, indirimli olarak yararlanabilir. Ayrıntılı bilgi için  ‘Konyakart Almak İçin Gerekenler’ bölümünü inceleyiniz.
 15. Üniversitelerden alınan verilerle, toplu olarak indirimli Konyakart hazırlanabilmektedir. Ayrıntılı bilgi için öğrenci işleri biriminizle görüşünüz.
 16. İndirimli Konyakart ile şehir içi seyahat 2,50-TL, tam Konyakart ile 4,50-TL’dir,
 17. İndirimli Konyakart’a 145,00-TL, tam abonman Konyakart’a 295,00-TL karşılığında aylık abonman özelliği yükleterek, Konya merkezde bulunan otobüs ve tramvaylarda 30 gün boyunca sınırsız sayıda seyahat edebilirsiniz.
 18. Konyakart ile aktarma hatlarında yapılacak ikinci ve ilave seyahat ücretsizdir. Diğer hatlarda belirlenen dakikalar içerisinde yapılacak ikinci seyahat yüzde kırk indirimlidir.
 19. Konyakart dolumunu ve tam Konyakart teminini belediyemize ait dolum gişesi ve bayilerinden yapabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi ‘Konyakart Dolum Yerleri’  bölümünü inceleyiniz.
 20. İnternetten kart bakiyenizi öğrenebilir, e-Dolum ile bakiye veya abonman yüklemesi de yapabilirsiniz.
 21. Konya Büyükşehir Belediyesine ait toplu ulaşım (otobüs, tramvay) araçlarında, seyahat ücretinizi temassız özelliği olan banka kartları ile de yapabilirsiniz, ayrıntılı bilgi için Ulaşımda Temassız Özellikli Banka Kartları bölümünü inceleyiniz.
 22. Şehir içi toplu ulaşım araçlarının hareket saatlerine https://atus.konya.bel.tr adresinden ulaşabilirsiniz.